Vypínač a internet – jde to dohromady?
Ano, velice dobře. O pronikání online technologií do všech stránek života není pochyb, a děje se tak i v případě domovního elektroinstalačního materiálu.

Co všechno je poháněno internetem?

Tak například internetové rádio Busch-iNet. Jedná se o malé zařízení se slušivým designem, vsazené do krabičky jako pro vypínač a přes vaši wifi síť spojené s celým světem. Na přístroji si můžete přehrávat svá oblíbená rádia nebo najít na serveru Tune-in to, co se bude zrovna hodit do vaší nálady. Navíc velmi bezpečně – přístroj je zabudován pod omítku jako vypínač nebo zásuvka, takže se neplete v kuchyni na pracovní ploše či v koupelně nespadne do vody.

scaca
Internetové rádio Busch-iNet v řadě Levit

Dalším příkladem spojení dvou světů jsou systémové instalace, například Ego-n. Díky nim je možno získat kontrolu nad svým domem do tabletu nebo mobilního telefonu, který dnes nosí všichni s sebou, stejně jako malí kluci jsme nosívali sirky a nůž. Můžete pak ovládat nejen světla, ale i vytápění, a vrátit se tak z cest rovnou do vyhřátého domova.

Anebo nová aplikace Welcome-App pro domovní videotelefony, řešená moderně, s komunikací přes portál s krásným názvem myABB-LivingSpace. Ani si člověk neuvědomí, že portál je kdesi v Německu. Komunikační přístroj s názvem IP Gateway máte doma a telefon? Ten může být vlastně kdekoli.

Co to ale vše obnáší? Čím je vlastně dnešní elektrikář – je ještě elektrikářem nebo už i „ajťákem“? Požadavky na dnešního elektrikáře jsou skutečně vyšší než dříve, kromě obvyklých znalostí by měl ještě získat i další dovednosti z oblasti elektronických komunikací, kamerových systémů či audiovizuální techniky.

A jsme na tuto situaci připraveni i my jako výrobci a vy jako koncoví uživatelé?

Zdroj

Z webu „abb-conversations.com“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.